ekibimiz-02
"Hepimiz gerçekliği sembol isimlere indirgemeye bayılırız ama Süpermenin modası geçeli çok oldu. Dikkate değer bir başarı elde etmek ancak ekip işidir."
Steve Jobs
Bilgisayar Tasarımcısı

Berna Özdemirkan

Merhaba! 1978 yılında İstanbul’da doğdum. Asla ödün vermediğim doğruluk, dürüstlük ve etiklik değerlerimi asker olan babam ve öğretmen olan annemin sayesinde kazandım. Ailem ve içinde yaşadığım ülkem benim için çok önemlidir.   Eğitimimin en uzun kısmı olan 7 yılını VKV Koç Özel Lisesi’nde geçirdim. Değerlerime çalışkanlık, sosyallik, girişimcilik ve cesaret tohumları burada eklendi. Lisansımı ise tam burslu olarak girdiğim Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde yine yüksek onur derecesi ile 2000 yılında tamamladım. Daha okurken emin olduğum tek şey İnsan Kaynakları alanında çalışmak idi. Ne demişler; “siz planlar yaparken hayat size sürprizler hazırlar.” ☺

Strateji Mori Araştırma şirketinde kariyerime başladım. Bir araştırmanın sahasından sunumuna, her aşamasını deneyimleyecek kadar şanslı bir araştırmacıydım. 2002 yılında şirketimin GfK tarafından satın alınması ile birlikte kariyer yolculuğuma GfK’da devam etmeye başladım. 2014 yılına kadar yüzlerce proje yönettim. Bana en keyif veren ve bir o kadar da zorlu olan tüm Koç Topluluğu şirketlerinin çalışma hayatı değerlendirme araştırmaları oldu. Bir Koç mezunu olarak gurur da duyduğumu söylemeden geçemeyeceğim. 2014 Ağustos ayında ise Pin Araştırma’nın kurucu ortağı oldum. Tam 5 yıl dolu dolu geçti. Yeni araştırma modelleri, dostluklar ve deneyimler kazandım.

Beni heyecanlandıran hedeflerim, değerlerim ve ilkelerim artık bana farklı bir yol çizmenin zamanının geldiğini söyledi. İşte karşınızdayım! Şimdi büyük bir heyecanla, kurucusu olduğum Mia Araştırma’da ekibimle birlikte çalışan görüşlerini kimi zaman anketle kimi zaman dinleyerek öğrenmeye ve mutlu çalışanlar yaratmak için doğru aksiyonları belirlemede şirketlere yardımcı olmaya devam ediyoruz.

İşimi gerçekten çok seviyorum, bir çalışanın bile hayatına dokunsam bana yeter. Daha mutlu çalışanlar demek daha mutlu insanlar demek ve sonuç olarak daha mutlu bir dünya demek!

Güneş Kabaağaç Varol

Merhaba! 1988 yılında, İstanbul’da doğdum, ama aslen nerelisin derseniz, baba tarafında Afyon, anne tarafından Antepliyim.

İlk, orta ve lise öğrenimimi Özel Eyüboğlu Koleji’nde aldım. Tüm bu yıllar içinde her zaman en büyük tutkum matematikti. Çözülmeyen bir soru kalmasın isterdim hep, kimse sınavları sevmez, bense Matematik sınavı olduğunda içten içe sevinir, büyük merakla sınav sonuçlarının açıklanmasını beklerdim. Bir gün sonrasında Tarih sınavım olmasına rağmen, annemden gizli gizli Geometri, Matematik soruları çözerdim. Tabii ki bu tutkum, üniversite için bölüm tercihi yapmam gerektiğinde hemen ağır bastı ve 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümünü bitirdim.

İdealist bir kişi olarak tabii ki bir istatistik mezunu, pazar araştırma sektöründe çalışmalıydı. 2010 yılının Eylül ayında, GfK Araştırma ile pazar araştırmacısı olma serüvenim başlamış oldu böylelikle. 4 yıl boyunca Çalışan Memnuniyeti, Müşteri Memnuniyeti, Gizli Müşteri, Marka İmaj, Kullanım ve Tutum gibi tüm araştırma tiplerinde projeleri yürüterek, müşteri yönetimi, proje organizasyonu, soru formu oluşturma, veri analizi, raporlaması ve sunumu gibi her alanda sorumluluk üstlendim. Buna belirli bir süre sonra satış da eklendi ve hem müşteri ziyaretleri yapıp, hem de araştırma sonuçlarını yorumlayarak markalara pazarlama stratejilerinde yol göstermeye devam ettim.

4 yıllık pazar araştırma serüvenim sonrasında, beni en çok mutlu eden şeyin, Çalışan Araştırmalarını yürütmek, çalışanların hayatına dokunabilmek, onların sorunlarını dinleyip, çalışanların sesi olabilmek olduğunu fark ettim.

2014 yılından bu yana, 200.000’den fazla çalışanın sesi olmanın gururu ile birlikte, bu yönde ilerlemeye devam ediyorum.